DHL zdobywcą nagrody EMC 2014

Deutsche Post DHL zdobywcą nagrody EMC Blue Sky Supplier Sustainability Award 2014

DHL jest pierwszym dostawcą usług logistycznych uhonorowanym nagrodą EMC w dziedzinie ochrony środowiska

Jest to nagroda za sprawozdawczość w dziedzinie ochrony środowiska oraz za działania na rzecz poprawy odpowiedzialności społecznej i środowiskowej

Deutsche Post DHL, lider w dziedzinie logistyki, otrzymał nagrodę Blue Sky Supplier Sustainability Award 2014, którą firma EMC przyznaje corocznie już od trzech lat. Wspomnianą nagrodą wiodący producent systemów przechowywania danych uhonorowuje dostawcę, który podejmuje wysiłki w dziedzinie sprawozdawczości środowiskowej oraz poprawy odpowiedzialności społecznej i środowiskowej.

dhl nagroda

„Jesteśmy dumni, że nasz Program Odpowiedzialności Korporacyjnej spotkał się z tak szczególnym uznaniem, nie tylko dlatego, że wyraził je lider na rynku technologii, ale również dlatego, że jesteśmy pierwszym dostawcą usług logistycznych, który otrzymał nagrodę”, mówi Christof Ehrhart, Wiceprezes Działu Komunikacji i Odpowiedzialności Korporacyjnej w Deutsche Post DHL. „Cieszymy się, że coraz więcej firm działających w branży technologicznej dostrzega ogromny wpływ, jaki program ochrony środowiska wywiera na ich łańcuch usług.”

Ochrona środowiska odgrywa coraz większą rolę w sektorze technologii, w kwestii wyboru dostawcy i zarządzania. Firmy zwracają coraz większą uwagę na wpływ wywierany na środowisko przez produkty lub działania ich dostawców. W szczególności kluczowe znaczenie nadaje się efektywności energetycznej i wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

DHL_GoGreen

„EMC pragnie nie tylko zmierzyć wydajność swoich dostawców, lecz także autentycznie zaangażować ich w jej poprawę. Cieszymy się, że możemy nagrodzić firmy, które uczyniły ochronę środowiska częścią ich działalności. Dzięki temu EMC buduje bardziej elastyczny łańcuch dostaw i pracuje na korzyść społeczności i środowiska w regionach, w których działa wraz ze swoimi dostawcami”, mówi Lisa Brady, Dyrektor ds. Globalnych Operacji Produktowych i Ochrony Środowiska w EMC Corporation.
Firmy nominowane do nagrody EMC Blue Sky Supplier Sustainability Award ocenia się na podstawie różnorodnych kryteriów: skutków inicjatywy, kreatywności w przezwyciężaniu wyzwań, innowacyjności, długoterminowej rentowności oraz ogólnego zaangażowania, przejrzystości i ciągłego doskonalenia. DHL, wiodący dostawca posiadający długoterminowy program ochrony środowiska, został wybrany zwycięzcą na podstawie wymienionych kryteriów.

DHL współpracuje z EMC od ponad 15 lat i zapewnia usługi logistyki posprzedażowej, usługi magazynowania, usługi transportu międzynarodowego i krajowego oraz usługi o wartości dodanej, takie jak pośrednictwo celne. „Współpracujemy z EMC w niemal wszystkich naszych oddziałach, w ponad 45 krajach i 115 lokalizacjach. Dlatego posiadanie kompleksowego i funkcjonującego programu ochrony środowiska ma wpływ na wybór dostawcy przez klientów”, mówi Florence Noblot, Szef Sektora Technologii EMEA, Rozwiązań i Innowacji dla Klientów DHL.

__

O autorze wpisu: Zostań Autorem

Fascynat rynku TSL w Polsce i na świecie. Administrator, moderator i webmaster w jednej osobie. Jeżeli chciałbyś opublikować swój wpis czy notkę wystarczy się skontaktować. http://przesylam.pl/kontakt