[UPS] Historia firmy Lata 1981-1990

1981 – 1988
W latach 80. wzrósł popyt na przesyłki lotnicze, a zniesienie rządowych kontroli nad przemysłem lotniczym stworzyło nowe możliwości dla UPS. Jednak zniesienie kontroli przyczyniło się także do zmian, ponieważ funkcjonujące na rynku linie lotnicze zmniejszyły liczbę lotów i całkowicie zrezygnowały z niektórych tras. W celu zapewnienia niezawodności UPS rozpoczął tworzenie własnej floty powietrznej.

keyUPS

Z powodu rosnącego popytu na szybsze usługi, UPS uruchomił doręczenia z dnia na dzień, a już w roku 1985 usługa UPS Next Day Air została udostępniona w 48 stanach USA oraz w Portoryko. Później objęła także Alaskę i Hawaje.Tego samego roku, wraz z uruchomieniem połączeń pomiędzy USA oraz sześcioma krajami europejskimi, dla UPS rozpoczęła się nowa era w dziedzinie obsługi międzynarodowych paczek i dokumentów. W 1988 r. Amerykańska Administracja Lotnicza (FAA) zezwoliła UPS na rozpoczęcie przelotów, co oznaczało oficjalne utworzenie linii lotniczych UPS. Dzięki zatrudnieniu najlepszych fachowców, UPS połączył wiele kultur oraz procedur w sprawnie działający organizm o nazwie UPS Airlines.

UPS Airlines były najszybciej rozwijającymi się liniami lotniczymi w historii FAA. Ich tworzenie trwało nieco ponad rok, a wykorzystano przy nim wszystkie wymagane technologie oraz systemy zabezpieczeń. Dziś UPS Airlines plasują się pośród 10 największych linii lotniczych w Stanach Zjednoczonych. Systemy komputerowe UPS Airlines należą do najbardziej zaawansowanych na świecie. Są to: Computerized Operations Monitoring oraz Planning and Scheduling System (COMPASS), który dostarcza informacji potrzebnych podczas planowania przelotów, tworzenia harmonogramów i obsługi załadunków. System ten umożliwia tworzenie optymalnych harmonogramów lotów z wyprzedzeniem do sześciu lat i nie ma równego sobie odpowiednika w całej branży.
Rozwój Międzynarodowy
International Growth

1988 – 1990
UPS po raz pierwszy wkroczył na rynek zagraniczny w 1975 roku, z chwilą rozpoczęcia świadczenia usług w kanadyjskim Toronto. W następnym roku firma rozpoczęła działalność w Niemczech. Jednak prawdziwa ekspansja za granicę rozpoczęła się w latach 80, kiedy to UPS wkraczał na rynki coraz większej liczby krajów i regionów w obu Amerykach, Europie Wschodniej i Zachodniej oraz na Środkowym Wschodzie, w Afryce i rejonie Pacyfiku. W 1985 r. UPS uruchomił połączenia lotnicze pomiędzy Stanami Zjednoczonymi oraz sześcioma krajami europejskimi. Następnie, w 1989 r., rozpoczęto obsługę krajowych przesyłek lotniczych w Niemczech

Dzisiaj UPS zarządza międzynarodową siecią przewozu małych paczek i dokumentów w ponad 185 krajach i regionach, obejmującą swoim zasięgiem rejony zarówno Oceanu Atlantyckiego, jak i Pacyfiku. Dzięki usługom międzynarodowym, UPS dociera do ponad 4 miliardów osób, co stanowi dwukrotnie większą liczbę niż ilość osób należących do jakiejkolwiek sieci telefonicznej.

__

O autorze wpisu: Zostań Autorem

Fascynat rynku TSL w Polsce i na świecie. Administrator, moderator i webmaster w jednej osobie. Jeżeli chciałbyś opublikować swój wpis czy notkę wystarczy się skontaktować. http://przesylam.pl/kontakt